Imam 28 godina i imam blaži oblik hipertenzije, 140, 150/90, 100 mmHg. Uradio sam pregled i laboratorijske pretrage i sve je bilo u redu. Lekar mi je rekao da je hipertenzija psihogene prirode i da načinom života i ishranom regulišem pritisak. Interesuje me kako bi mogao ishranom da regulišem pritisak i da li postoje čajevi koji se preporučuju?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 03. 2009.
    • Trebate uzimati do 5 grama kuhinjske soli dnevno, to otprilike znači jednu kafenu kašiku odnosno da ne dosoljavate jela. Tečnosti do 2 litra dnevno, slobodno se fizički aktivirajte i gledajte da nemate višak težine.
      Nema čajeva u tradicionalnoj medicini.