Poštovani,
    Pre neku noć, kada sam legla da spavam, osetila sam da mi je teško da udahnem, ali uspela sam da zaspim, da bi me posle jedno sat vremena probudilo srce, mislim da mi je puls bio 200, znači užasna aratmija i naravno nisam mogla da udahnem i to je trajalo jedno sat vremena... otišla sam na urgentni, do tada se prilično smirilo... i doktorka mi je rekla da to nije ništa strašno, da je sve na psihičkoj bazi... dala mi propranolol da popijem po potrebi, i sve se na tome završilo.  Urađeni su mi hormoni štitne žlezde i krvna slika, i svi rezultati su ok... E,sada ja više nisam sigurna da li umišljam ili mi je i dalje nekad teško da udahnem... ipak je to bio šok i nije mi baš svejedno uveče kada treba da spavam ili da idem negde sama... Imam 22 godine, inače, redovno treniram i prilično se zdravo hranim, a i to veče sam bila na treningu, a potom u sauni, što je pretpostavljam i bio povod za sve ovo, ali kao što rekoh i dalje osećam tegobu u grudima... Sada razmisljam da li ima razloga da pomišljam na koksaki i da li mislite da treba da idem da radim test?
    Želim što pre da se vratim u teretanu, ali se opet plašim!
    Hvala mnogo!

    Odgovoreno: 30. 03. 2009.
    • Skok frekvence srca na 200 u minuti, ako ste tačno izmerili, na psihičkoj osnovi je nemoguć. Imate 22 godine, po opisu koji ste dali liči na napad tahikardije a samo EKG može izdiferencirati kog tipa je bila. Ako se ponovi, neophodno je biti u kontaktu sa kardiologom da bi se aritmija snimila, a tek onda se može pričati o terapiji.
      U ovom trenutnu mislim da možete nastaviti da vežbate.