Poštovani,
    Javljam se iz Makedonije i pitam za mog oca.
    On ima angina pectoris već duže vreme, a njegova muka je što postojano ima ekstrasistola.Oni su vrlo česti i javljaju se posle 2 otkucaja pulsa. Kad su mu stavili holter doktori su bili zaprepašteni od velikog broja ekstrasistole u jedno denonocje. Ekstrasistola pojavlaju se pri nervozu, stres i kad je nadvor vreme promenljivo. Sada za ekstrasistola pije Solatol Generics od 80 mg, ali ipak ima ekstrasistola. Dijagnozu nikako ne mogu da mu postave. Kad mu je vršena kornografija, kolabirao je. Isto se desilo i na ispitivanju sa izotopa i pritisak mu se povisio i onda su prestali. Sada smo pitali za skener kod dr Zan Mitrev ali ne žele da ga ispituju sa skener zaradi ekstrasistola. Inače pije i Epial zaradi to što ima neuralgio trigemini.
    Molim Vas, dajte ni savet šta dalje da radimo, unapred Vam hvala.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 29. 03. 2009.
    • Neki supstrat sigurno postoji jer se ekstrasistole (pretpostavljam da su VES u pitanju) javljaju zbog postojanja nekog fokusa, koji je verovatno u komorama. Skener ne bi pomogao, možda bi elektrofiziologija bila od pomoći, a ima logige terapijski da se kombinuje Sotalol sa nekim antiaritmikom.