Poštovani,
    rešio sam da Vam se obratim za savet zbog vrednosti mog dijastolnog pritiska. Imam 43 godine, dobrog sam zdravlja uopšteno. Pritisak mi je već duže vreme (sa blažim varijacijama) 130/50, puls oko 50. Osećam se pospano u toku čitavog dana, što mi predstavlja problem.
    Zanima me šta bih, po Vašem savetu, trebao da preduzmem da bi normalizovao pritisak.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 29. 03. 2009.
    • Donji pritisak je nizak, što može biti razlog Vaših tegoba.
      Treba uraditi osnovnu kardiološku dijagnostiku (EHO, ergo test) da bi se videlo postoji li neka promena u morfologiji srca (valvule pre svega) koja može biti odgovorna za nizak donji pritisak.