Molim za savet.
    Od 2003 godine ustanovljena mi je aritmija (ves, po tipu bigeminije), uz tu dijagnozu imam i Hašimotov tireoditis kao i trombofiliju. Uzimam terapiju Amiodaron, Concor, Eutirox i Antikoagulanse.
    Da li je moguća ablacija srca pod tim uslovima i koliki je rizik? Koliko je uspešno?? Da li bih i dalje pila terapiju??
    Da li se ova terapija prepisuje pre infarkta?

    Odgovoreno: 29. 03. 2009.
    • VES ne spadaju u grupu dijagnoza gde je elektroablacija preterano uspešna. Cilj ablacije je da se uništi fokus koji ispaljuje VES tako da bi verovatno i posle ablacije uzimali Concor i Amiodaron.
      Ova terapija nema veze sa infarktom.