Poštovani
    ne znam kako zapravo da objasnim moj problem...naima često osetim kao "treperenje" srca u smislu brzih otkucaja ničim izazvano. To traje kratko ali se ponavlja u toku dana više puta, ne pri naporu nego najčešće kada mirujem. Inače imala sam u trudnoći malu aritmiju i otkucaje nekad i 130. Šta bi to moglo biti?

    Odgovoreno: 22. 03. 2009.

Komentari na pitanje: #24591

    • Poštovani,
      nikada nisam imala nikakvih zdravstvenih problema do pre tri godine kada sam se porodila. Imala sam carski rez, sve je bilo u redu. Kada je beba napunila devet meseci počela sam osećati povremeno preskakanje srca. Uplašila sam se i od tada neprestano osluškujem sebe u strahu kada će se to ponovo desiti. Išla sam kod lekara u dva navrata, pritom sam drugi put obavila i ekg i ultrazvuk i nosila holter i rečeno mi je da je sve u redu i da je to od stresa. Vrlo često se desi da tih aritmija i nema, ali postoje dani kada ih osetim i po više puta i to me uznemirava. Da li je potrebno da ponovo idem na neki drugi pregled, ili je moguće da ih, u tom stalnom strahu da će mi se nešto desiti i opšte napetosti, samoj sebi stvaram? Veoma mi je važno da odgovorite jer me ovo stanje užasno uznemirava.
      Hvala unapred