Poštovani doktore,
    Imam 38 godina. Kad sam imao 33 godine radio sam ekg srca koji je pokazao sledeće. Denivelacija ST u D2,D3 i aVF, najviše u D3 za0,08mV. Elevacija ST sa visokim i simetričnim T od V3 do V6.ostalo nesignifikantno. Dijagnoza:Insuffitientio aa.coron.partis diaphragmalis. Pitao sam zašto nemam tegobe a kardiolog je rekao da sam mlad i da su još elastični krvni sudovi. Ekg aparat nije bio klasičan nego preko kompjutera. Nakon mesec dana bio sam kod drugog kardiologa u Novom Sadu gde sam radio ECHO koji odgovara normalnom ehokardiogramu srca. EKG-Intermedijerna el.osovina, sinusni ritam,SF=75/min, bez znakova lezije i ishemije miokarda.Da bi me uverila da sam zdrav dr.je uradio i ergometriju koja je pokazala: Na postignutom stepenu opterecenja nema znakova redukcije koronarnog protoka. Nije bilo poremećaja ritma. Hipertenzivna reakcija na napor. Održana tolerancija na napor. Nemam nikakvih tegoba pa me interesuje kome da verujem.
    Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 03. 2009.
    • Ova druga dijagnoza je apsolutno tačna, prvo je kompjuterska interpretacija koja je uvek problematična. Zdravi ste i sa 33 godine i ne treba da bude drugačije. Svi testovi su Vam dobri.