Majka mog prijatelja ima problema sa srcem, i u Sremskoj Kamenici bi  trebalo da odrade invazivnu hemodinamicku obradu. Da li biste mogli da  ukratko objasnite o kakvoj se metodi radi?

    Odgovoreno: 16. 01. 2008.

    • Invazivna hemodinamska obrada ili koronarografija znaači da se punktira  veliki arterijski krvni sud (arterija radialis, brahialis ili femoralis),  i u nju se uvode kateteri preko kojih se daje kontrasno sredstvo u  koronaarne arterije (koje ishraanjuju srčani mišić). U savremenoj  kardiologiji rizik ovakve procedure praktično ne postoji.

Komentari na pitanje: #2417

    • Profesore dobar den.Vi pisuvam od Makdeonija imae devojce 1 godina i 3 meseci.Bev me na redoven kardioloski pregled i mu detektiraa Ductus arteriosus so poceten hemodinamski odraz.Ve molam za mislenje.