Postovani Dr.Perisicu, imam majku 49 godina, koja prije mjesec dana  operisala aortni zalizak na institutu Dragise Misevica na Dedinju, i sad  ceka ovu obaveznu kontrolu na prvih mjesec dana, ali posto su praznici  sad tamo niko ne radi pa nemamo koga da pitamo, a nisu nam nista rekli  vezano za ishranu posle ovog zahvata... cujemo tako od nekog da ne smije  da se jede zelena salata, grasak i tako neki proizvodi poput plave  ribe... jer mi se majci ujutru pojavi krv u pljuvachci ako je uvece jela  npr. zelenu salatu... pa smo htjeli da od Vas cujemo strucno misljenje  vezano za ishranu... da pitamo jeli moguce da je to od toga. Inace pije  od tableta pije Farin, Pesolol i Hemokvin.

    Odgovoreno: 16. 01. 2008.

    • Nakon ugradnje obavezna je doživorna oralna antikoagulantna terapija  (Farin). Svi oni sastojci ishrane koje ste pomenuli se ne smeju uzimati u  velikim količinama jer mogu dodatno povećati INR. Krv u pljuvaćci ne treba  da Vas brine, to je očekivano sa ovom terapijom.