Poštovani doktore,
    U poslednjih par meseci sam počeo da merim krvni pritisak. Neka prosečna vrednost u toku dana je 135/85, ali ujutro je oko 140/90 (nekad i malo više). Već desetak godina osećam ekstrasistole, koje su psihičke prirode. Drugih tegoba nemam. Imam 34 godine i rekreativno se bavim sportom. Da li treba da se javim kod kardiologa i ako treba, zamolio bih Vas da mi kažete kod koga (možda i kod Vas). Postao sam opterećen ovim, pa Vas molim za pomoć. Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 18. 03. 2009.
    • Jutarnji pritisak je graničan. Za početak smanjite količinu soli u ishrani i ne preterujte sa uzimanjem tečnosti (do 2 litra dnevno). Ako imate višak kolograma dijeta će smanjiti pritisak.