Mom suprugu, na pregledu ultra zvuka srca, ustanovljeno je: koren aorte je normalne veličine, urednog protoka, leva pretkomora je normalne veličine, aortin protok je 1.35 m/s bez ar.Mitralni listići pokretni. Doplerom se registruje MR 2 do +++ u levu pretkomoru. Leva komora je uvećana lako remodelovane granične sis.funkcije sa hipo kontraktilnošću. Doktor je preporučio da treba uraditi kornografiju. Pa me interesuje ima li potrebe za tim? A radjena mu je pre 9 godina na Dedinju. Molim odgovor.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 18. 03. 2009.
    • Prema podacima koje ste mi naveli koronarografija bi se radila zbog mitralne mane, pod uslovom da se proceni da mitralnu valvulu treba zameniti veštačkom. Za tu procenu je dovoljan EHO srca. Drugi razlog za koronarografiju može biti angina pectoris u nekom obliku ali je Vi niste pomenuli.