MOJ TATA IMA 62 GOD. I RADJENA MU JE KORONAROGRAFIJA I POSLE TOGA DIJAGNOZA JE DA TREBA ZAKAZATI PCI NA LAD.IMA LAD TANDEMLEZIJE 50-70 PROCENATA I LAD SUBOKLUZIVNA STENOZA 90-99 PROCENATA.PA ME ZANIMA STA JE TO PCI NA LAD I STA OVO OSTALO ZNACI I DA LI JE TO OPASNO.UNAPRED HVALA.

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • PCI znači perkutana koronarna intervencija, njemu će biti veoma slična koronarografiji sem dužeg trajanja. Ima 2 suženja na prednjoj silaznoj arteriji, od 60% i 99% na koje će se staviti stentovi.