Slala sam ceo nalaz EHO srca i spec.pregleda. Pitala sam da li imam srcanu bolest. Danas sam ponovila krvnu sliku, koja je vrlo dobra osim segmentiranih leukocita (69.0). Troponinski test: <0.2 Posto se brzo zamaram; srce cujem pri svakom fiz.poslu u kuci, penjanju uz spepenice, da li su to znaci srcane insuficijencije? Pritisak mi je dosta dobar 130-135/75-80. Nacicete moja pitanja mislim pod brojem 67-69 poodavno. Postovanje, V.Djordjevic (73)

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • Ne mogu Vam na osnovu ovih podataka reći da li imate srčanu insuficijenciju. Ona se manifestuje gušenjem, zamaranjem, oticanjem nogu, spavanjem na visokom uzglavlju...EHO bi pokazao sniženu EF, verovatno nižu od 40%.