postovani doktore,
    imam 30 godina i patim od povisenog krvnog pritiska jos od svoje 14-te god.ta vrednost je nekad znatno povisena,a nekada u normali.isao sam na sva ispitivanja tri puta sam radio ultra zvuk srca,dva puta opterecenje i doktori kazu da je sve uredu.njihova konstatacija je da je pritisak na nervnoj bazi.moram da priznam da sam jako nervozana osobapa vas ovim putem pitam dali je tenzija zbog toga i dali treba da posetim neuro psihijatra.da zaboravio sam da kazem da mi je ustanovljen sum na srcu i da je taj sum vidjen na ultra zvuku,nalazi se na plucnoj aorti i doktor kaze da nije opasan

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • Nervoza i napetost stvarno mogu podizati krvni pritisak. Bilo bi interesantno da nosite aparat koji meri pritisak 24 sata jer bi u tom slučaju trebalo da pritisak tokom noći bude normalan. Odlazak kod neuropsihijatra Vam samo može pomoći. Što se tiče šuma na srcu, treba ga kvantifikovati i pratiti.