Postovani dr.,
    moj decko ima povisene trigliceride u krvi, 5.2. S`obzirom da se zaista zdravo hrani, pije puno tecnosti i ima 26 godina, zamolila bih vas da mi kazete od cega se ti trigliceridi stvaraju i koliko su opasni za srce? I znate li koji je lek pogodan za smanjenje? unapred zahvalna

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Takva vrednost triglicerida je sigurno vezana za neki deficit u receptorima pa se oni ne deponuju u tkivima već ostaju u krvi. Naravno da postoje lekovi za obaranje triglicerida (recimo FENOLIP) ali te lekove mora propisati kardiolog.