POZDRAV ZA VAS DOKTORE!
    IMAM 26 GODINA.RADIO SAM EKG I ULTRAZVUK SRCA.MOLIM DA MI POJASNITE SLEDECU DIJAGNOZU KOJA JE PISALA NA SNIMKU EKG.ST DEPRESSION,CONSIDER ANTERIOR INJURY.ABDORMAL ECG.SINUS TACHYCARDIA.SAMO MI JE DOKTOR REKAO DA SU PRISUTNE PROMJENE,A NA ULTRAZVUKU JE U REDU SAMO STO JE PRISUTNO ZADEBLANJE SRCANOG ZIDA.DALI OVO ZADEBLJANJE MOZE BITI OPASNO ?STA OZNACAVA V1 I V2 NA EKG?POZDRAV

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Interpretacija koja piše na EKGu je kompjuterska i uglavnom veoma netačna. Zadebljanje srčanog zida (verovatno se misli na levu komoru) se mora kvantifikovati i napisati koliki je zid, normalno je do 11mm kada se srce puni i 16mm kada se srce prazni, Ako sa 26 godina imate hipertrofiju, tj. zadebljanje leve komore, to može imati odredjenu medicinsku težinu.