Molim Vas da mi malo opširnije objasnite o čemu se radi na ovom nalazu.
     TA 135/70 ekg sinusni ritam leo.ehokardiografija s dopplerehokardiografijom ehokardiografski se registruje lijeva komora graničnih dimenzija sa koncentricnom hypertrofiom i fibrozom. Ef 64 %,  Ivs 14mmL VDD 5,4. Doplerehokardiografski se registruje uredan protok na svim ušćima uz regurgitaciju nad aortnim ušćem, do 1+lijevi atrijgranične velicine. Desnostrane srčane šupljine uredne. Da li je opasna ova bolest?
    Hvala Vam unaprijed.

    Odgovoreno: 04. 03. 2009.
    • Pa ovde bolesti i nema.  Po meni postoje znaci starenja srca (fibroza). Koncentrična hipertrofija je zadebljanje zidova leve komore, obično kao posledica nelečenog ili slabije lečenog visokog pritiska. Nema neposredne opasnosti.