Poštovani doc dr,
    Mojoj majci  (59godina) su u Prijepolju rekli, ali ni potvrdili da ima Anginu Pektoris. Ima i pritisak. Poslednjih nekoliko meseci nema problema sa pritiskom, jer je jela posniju hranu! Pije Presolor, Diklofen, Kardiopirin i to sve odjednom! Molim Vas možete li mi dati neki savet oko redukcije nekog od ovih lekova,  neku novu recepturu, i šta je sa dijagnozom? Inače ima dobru krvnu sliku!
    Pozdrav veliki

    Odgovoreno: 04. 03. 2009.
    • Diklofen se uzima zbog bolova, najčešće reumatske prirode. Cardiopirin je lek koji smanjuje mogućnost stvaranja tromba i Vaša majka ga može uzimati. Presolol je jedini lek koji utiče na krvni pritisak a to stvarno nije mnogo.