Poštovani doktore!
    Imam 29. godina. Krvni pritisak mi je 110/70, a puls vec godinama > 100. Doktorica me je poslala kod kardiologa zbog pulsa 140. On mi je savetovao Bromazepam 1.5 mg 2x1, ali ja to ne uzimam, nisam nervozna. Umesto bromazepama počela sam da trčim, (svako drugo vece 30 minuta) i na taj način tokom dana puls mi je 105--110. Pušim 20 cigareta na dan i popijem 3 kafe. Ruke su mi hladne odkad znam za sebe. Da li takav puls može biti sasvim normalan, ako ne stvara nikakve probleme? (dr kardiolog je rekao da moram prestati sa pušenjem + ni jednu kafu ne smem popiti, izdržala sam 7 dana.  Puls mi je tada bio 96)

    Odgovoreno: 04. 03. 2009.
    • Predlažem Vam testiranje vegetativnog nervnog sistema (to je onaj na koji nemamo uticaj) koje se obavlja na Bežanijskoj Kosi u Beogradu, kod profesora Baneta Milovanovića, na Kabinetu za neurokardiologiju.