Poštovani doktore,
    zovem se Miodrag i imam 65 godina. Do sada nisam imao infarkt, ali mi je srce već 3 puta ispadalo iz ritma (aritm. absoluta). I treći put mi je srce uspešno vraceno u ritam-lekovima (propafen, kortiazem, dilakor). Ono što mene zanima je to šta treba učiniti tj. kako treba živeti i kakvu disciplinu ovaj poremećaj zahteva da mi srce ne bi ispalo opet iz ritma? I čega se treba pridržavati da bi se ako ne sprečilo, barem odložilo na duže vreme (mislim na hranu, mirovanje...)?
    Unapred veliko hvala,znam da ste veliki stručnjak i sve pohvale Vama!

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Hvala na pohvalama Miodraže. Aritmija koju imate može se ponovo javiti uprkos lekovima koje uzimate i to prilično zavisi od veličine leve pretkomore na UZ srca, normalno je do 40mm. Aritmiju može provocirati fizički napor, hladnoća, pauza u uzimanju lekova. Aktivnost primerena Vašim godinama.