Poštovani,
    molim Vas da mi pomognete u rešavanju jednog problema. Pre par dana sam vadila krv, svi nalazi su odlični osim triglicerida koji iznosi 3,41 (S-Holesterol je 4.66) i ALT (GTP) je 41. Molim Vas da mi kažete kako da spustim trigliceride i kojim načinom ishrane ili lekom? Veoma sam uplašena jer mi je krvna slika uvek bila odlična!
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Povišeni trigliceridi se mogu umanjiti dijetom o kojoj postoje uputstva kod svih farmaceutskih kuća koje prave hipolipemike. Relativno nov lek je FENOLIP ali samo Vaš lekar ga sme propisati.