Poštovani doktore,
    moj prijatelj koji ima 49 godina, u poslednje vreme se žali na podmukli bol u predelu srca, sa osećajem nemira i straha. Nije srčani bolesnik ali ima blagu hipertenziju 130 sa 90. Pije Concor, Aspirin od 100, i neki lek za pritisak koji je na bazi Enelaprila. Šta treba da učini?
    Hvala!

    Odgovoreno: 01. 03. 2009.
    • Da uradi test opterećenja koji bi trebao da pokaže prisustvo angine pectoris, ako je to uzrok njegovih tegoba. AKo nalaz na srcu bude uredan, snimiti pluća (pulmolog) i konsultovati gastroenterologa (jednjak).