Imam 51 godinu i na poslednjim labaratorijskim nalazima evidentirana je Sedimentacija 22, a CRP 23.8 (referentna vrijednost do 5,0). Molim vas ako možete da mi objasnite što je CRP i koje analize bi trebalo još uraditi? Inače imam varirajući povišen krvni pritisak (170/120 do 95/70), (ostali nalazi su Reuma faktor 18.4, Glukoza 5.5, HbA1c 5.6, Mokraćnu kiselina 285, TSH 4.87 FT4-Slobodni T4 15.9 Coxacki virus IgG62 jer se na poslednja dva EKG nalaza pojavio BLG-blok lijeve grane)
    S poštovanjem, hvala

    Odgovoreno: 01. 03. 2009.
    • CRP je C reaktivni protein i znak je da u organizmu postoji upala. Dokaz za to je i lako ubrzana sedimentacija. Uradite EHO srca i konsultujte infektologa. Mogući fokusi su kvarni zubi, sinusi, česti cistiti itd.