Moje poštovanje!
    Imam 44 godine i u poslednjih godinu dana kada legnem uveče da spavam, osjećam uzminerenost, gušenje i nagli pritisak u glavi(tlak je 90/60). Najčudniji mi je osjećaj strahovite jeze koja prvo krene sa lijeve strane i onda se proširi na cijelo tijelo i nazovimo neki moj "ispad" prilikom sna kad hoću da zaspim kao da mi neko hoće dušu da "izvadi" samo se trgnem i prodje, nešto neobjašnjivo. Pijem uveče Bromazepam od 3 mg već duže vrijeme. Možda ovo veze ima sa psihijatrom ali bih prvo pročitala Vaše mišljenje jer pri UZ srca rečeno mi je da imam priraslice (nepreležani grip) i MR u tragu (kardiološki nalaz uredan). Zanima me da li je ovo popratna pojava od tih priraslica, jer me je moj dr pitao da li ponekad osjećam probadanje u prsima i sl. Jedino mi fali probadanje.... Unaprijed zahvalna! P.S. Kćerka moja od 20 g. ima prolaps I/II, (terapija Magnezijum 300 mg dugoročno) ne bi bilo na odmet da mi nešto više kažete o ovome jer naši doktori su veoma šturi.

    Odgovoreno: 01. 03. 2009.
    • Opis Vaših tegoba nije ubedljiv za neko konkretno oboljenje i verovatno da bi duži razgovor sa Vama bio korisniji od bilo čega drugog. Tegobe koje opisujete mogu dati ekstrasistole (prevremeni srčani udari) a koje mogu biti posledica priraslica. One u principu ne zahtevaju nikakvu ozbiljnu terapiju, možda male doze beta blokatora. Sa 44 godine ste daleko od probadanja (verovatno je Vaš doktor mislio na anginu). Što se tiče Vaše kćeri, prolaps mitralne valvule znači da se jedan od 2 mitralna listića ugiba prema pretkomori kada je valvula zatvorena i da se malo krvi vraća iz leve komore u levu pretkomoru (regurgitacija). Magnezijum ima logiku ako postoje ventrikularne ekstrasistole inače su beta blokatori lek prve linije.