Poštovani doktore
    molio bih Vas za Vaše mišljenje i savet. UZ srca sa Doplerom/RVOTD 18,3 AOD 39,3 LAD 41,1 AVD 304 ET 304 LA/AO 1,05 IVSTD 13,8 LVIDD 54,2 LVPWD 13,8 IVSTS 22,3 LVIDS 32,1 LVPWS 19,0 EDV 144,1 ESV 41,4 SV 102,7 EF 0,71 FS 0,41 Fibroza ascentne aorte I ringa.Koncentrična fipertrofija miokarda leve komore. Insuff v mitralis gr I. USG g.abd, jetra hiperehogene homogene srukture parenhima uvećanog lobusa u MKL je 16,5 cm, žučni putevi nisu dilatirani, holecista bez znakova kalkuloze ili inflamacije. RTG c/p naznaka luka 1.kom, te ulazne Ao,src.Senka komp.Hilusi fibrokalc.pl.polja transp.Dg;Hypert.art.Insuff.valv.mitralis gr.1 Cor comp.Hepatomegalia mixta. Od lekova uzimam Concor 5 mg 2*1/2 Monopril 10 mg 1*1 do 2*1,Vasilip 20 mg 1*1.
    Hvala Vam unapred

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • UZ nalaz ne pokazuje bitne promene u morfologiji srčanih struktura. Hipertrofija je zadebljanje leve komore i moguće je da je posledica nelečene hipertenzije. Terapija je verovatno data prema vrednostima pritiska.