Poštovani doktore,
    moja mama ima 45 god. Ima dijabetes tip 2. u decembru 2007 imala je infarkt miokarda. U februaru 2008 uradjena je balon dilatacija sa implantacijom Tsunami stenta, jer je zacepljenje krvnih sudova bilo 98%. Ove godine, 5.februara joj je uradjena jos jedna balon dilatacija sa implantacijom jos jednog stenta. Zacepljenje je bilo 99%. I posle svega kaze da ima bolove u grudnom kosu. Moje pitanje je da li je normalno da pacijen ima bol u grudnom kosu posle ugradnje stenta? Da li njen organizam dobro reaguje na strani element ili ne ? Kontrola joj je krajem marta, pa da li treba da je ceka ili da nesto hitno uradi po ovom pitanju. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Klinika je naravno važna, ali jedan deo pacijenata se neurotizuje posle saznanja o bolesti i skloni su da svaki signal iz tela tumaače kao koronarnu bolest. Ne znam iz Vašeg pitanja da li je drugim stentom korigovano nešto oko prvog ili je rešavan drugi krvni sud. Bolovi u grudnom košu mogu poticati od mnogo toga, tipičan akoronarni bol se javlja posle fizičke aktivnosti ili na hladnoću. Treba uraditi EKG u bolu i pokazati ga kardiologu.