Poštovani doktore,
    možete li mi odgovoriti na jedno pitanje? Moja majka već mesecima ide kod različitih lekara i ne mogu tačno da utvrde koji problem sa srcem ima.U svakom slučaju su rekli da je u pitanju blokada leve grane srca pa me interesuje šta je to u stvari i kako može da se leči?
    Unapred puno hvala.

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Blokada leve grane je dosta netačan termin a odnosi se na blok leve grane Hisovog snopa, koji može biti kompletan i inkompletan. Radi se o nervnoj grančici koja sprovodi impulse kroz srce i, naravno, postoji i desna, pa i kada postoji blok leve grane impulsi i dalje idu kroz srce. SAM blok grane pacijent ne može da oseti ni na koji način a važnije je da se utvrdi da li je blok grane urodjen, što nije retkost, ili je stečen u nekom kassnijem oboljenju. Blok leve grane sam po sebi ne treba lečiti.