Poštovani,
    Moja mama je dobila uput za "stres eho" srca. Da li je to ispitivanje rizično i koliko?
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Stres EHO spada u grupu neinvazivnee dijagnostike i rizik po pocijenta je veoma mali. Hodanjem ili lekovima se želi provocirati ishemija miokarda tj,napad angine pectoris, a onda se te promene gledaju naa ultrazvuku srca, gde se nalazi smanjena pokretljivost bolesnih delova srca. Znači, minimalan do nikakav rizik.