Pošto mi niste odgovorili na pitanje šaljem ponovo. Imam 22 godine. Već skoro 3 godine osećam preskoke srca i ubrzan puls (u mirovanju oko 80-90-95). Testirao sam se na koksaki i utvrdjeno je da ga imam (mislim da je bilo 1:32), medjutim pre nekoliko meseci sam se ponovo testirao i nije ga bilo. Medjutim preskoči i puls su se nastavili, kardiolozi su rekli da je srce zdravo. Pijem Concor 2.5 mg i on mi je ranije pomagao u sprečavanju preskoka i smanjenju pulsa, medjutim sada se preksoci ponovo javljaju. Takodje osećam pulsiranje u telu. Zanimljivo mi je da mi je samo jedan kardiolog rekao da imam prolaps mitr. zaliska. Pregledao sam štitnu žlezdu i sve je u redu. Zanima me dokle bih mogao da koristim Concor i može li ostaviti posledice, i da li možda postoji neki bolji lek? I da li je sigurno prolaps uzrok preksakanju i pulsu, i ako jeste da li mogu prestati sami od sebe ikada?

    Odgovoreno: 23. 02. 2009.
    • Neka pitanje ne dodju do mene, inače odgovorim na sva postavljena. Mislim da sam Vam odgovorio, za svaki slučaj ponovo odgovor. Concor možete uzimati bez vremenskih ograničenja. Nema posledica ni za vreme uzimanja ni po prestanku. Concor je jedan od najsavreemenijih beta blokatora. Prolaps može biti razlog za ekstrasistole a ubrzan puls u Vašim godinama je najčešće zbog povišenog tonusa adrenergičkog sistema, tj.nervoze i napetosti.