Želim da znam kakva je prognoza bolesti kod tridesetogodišnjeg mladića koji ima urodjen wpw sindrom i hronični myoperikarditis? I da li se wpw nasledjuje, i da li se nasledjuje blok neke grane ?

    Odgovoreno: 23. 02. 2009.
    • WPW sindrom koji daje simptome (jake tahikardije) se može rešiti ablacijom akcesornog puta. Hronični mioperikarditis , ako nije praćen padom pumpne funkcije srca i smanjenjem ejekcijske frakcije, ne predstavlja ozbiljan zdravstveni problem.