33 godine, muško....... pre 7 dana osetio sam pritisak u gornjem delu grudi. Pritisak je specifičan, pulsirajući, prostire se od zone vrata bočno sa obe strane i spušta na grudi. Kod dubokog udisaja, to pulsiranje se pojacava. Kada se pojavio bio je jačeg intenziteta, ali se istog dana smanjio ali ostao je prisutan. Takodje do pojačavanja intenziteta tog "pulsirajućeg pritiska" dolazi kada se savijem, ili kada predjem naglo u ležeći položaj. Ne dolazi do zamaranja, lupanja srca, Krvni pritisak je 130/80, ekg nalaz uredan. Intenziteti tog "pritiska" nisu veliki, ali ipak dovoljni remete. Interesuje me na koju vrstu disfunkcije sumnjate, i koje korake preporučujete.
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 22. 02. 2009.
    • Bol koji se vezuje za disanje nije srčanog porekla. Najčešće se može vezati za naglo fizičko opterećenje, nagli pokret, dizanje nečeg teškog, promaju...Nekadaa i smetnje sa jednjakom mogu dati takve tegobe (uzimanje grube hrane). Ali sve navedeno obično brzo prodje bez posledica.