Poštovani,
    Dva meseca sam bila izložena velikom (umnom) naporu. Posle nekih mesec dana sam počela da osećam bol u grudima, ubrzano lupanje srca (najčšće noću i uveče). Ne zamaram se prilikom fizičkog napora, već se bol javlja potpuno nezavisno od fizilčke aktivnosti (često pošto se mentalno premorim). Kada izađem na svež vazduh, nemam apsolutno nikakve tegobe. Krvna slika je u redu, EKG takođe, kao i ultrazvuk. Pijem po preporuci lekara magnezijum nekih mesec dana. Srce više ne lupa ubrzano, ponekad osećam bol u grudima (pou sredini, s leve i desne strane, kako kad), ali imam dosta neprijatan osećaj u grudima - osećaj strujanja, tj. kao da nekakva blaga struja prolazi kroz srce, kao blagi svrab. Zanima me da li je to normalno, odnosno koliko je potrebno da se pije magnezijum da bi se stanje dovelo u normalu. Hvala

    Odgovoreno: 22. 02. 2009.
    • Stres ne daje simptome i tegobe onog trenutka kada se pojavi, već može dati simptome i puno puno kasnije. Magnezijum stabilizuje ćelijsku membranu i ima uticaja na nastanak nekih poremećaja ritma. Uzimajte ga dok Vam prija, ili dok Vam ne počne smetati.