Postovani dr. Perisicu,molila bih Vas za misljenje.. Imam 26.godina,i  do pre dva meseca nisam imala ozbiljnijih zdravstvenih problema. Trudim  se da vodim zdrav zivot. Nepusac sam,kafu sam pila(sada vise ne)jednu  do dve dnevno,i dosta sam se kretala.. Medjutim,pre dva meseca sve je  pocelo sa aritmijom srca i nekontrolisanim tresenjem ruku i(vise)nogu,i  to vece sam u hitnoj dobila samo injekciju za smirenje. Nakon par dana  ponovilo se sa trnjenjem ruku,nogu,usana,trnjenjem za potiljk,povisenim  pritiskom 130/90(inace visoka sam 153m sa 52kg,i do tad normalan  pritisak je bio 110/65),nisam mogla da udahnem i imala sam osecaj  tezine na grudima. Lekar mi je prepisao propranolol(3x po  cetvrtinu,sada 2x dnevno i bromazepan 1,5mg 2/3x dnevno). Prve analize  krvi pokazali su anemiju(3.6) pa sam tih dana pila i legofer. Takodje  sam s'vremena na vreme imala i povisenu temperaturu 37/37.5C(sada vise  ne). Nakon pet dana uradjene su ponovne analize krvi(moram pomenuti u  drzavnoj ustanovi)i !  rezultati su sledeci:FE-20.1;GLU-4.77;CHOL-5.12;TG-0.76;UREA-4.7  ;GOT-21;GPT-19;CREA-66;ALP-131. Takodje je uradjena analiza i za  Coxackie virus: IgM-9.0(ref.vred. i. I dalje imam problema sa  disanjem(ne mogu da udahnem ili imam kratak dah),probadanja sa obe  strane grudnog kosa,osecaj tezine na grudima.. Pre manje od dve nedelje  poce je i suvi kasalj i osecaj slajma na nepcu(pila sam bokvicu).  Smrsala sam i cesto ujutru imam mucninu i nervozu zeluca. Molim Vas za  misljenje! Da li imam ili ne Coxackie virus? Da li je moje srce uredu?  Vrlo sam zabrinuta i zbunjena svim ovim simptomima. Molim Vas da mi  odgovorite!  S'postovanjem

    Odgovoreno: 25. 12. 2007.
    • Koksaki virus po nalazima koje ste dali nemate. Ne vidim nikakav poremećaj  u radu Vašeg srca koji bi se trebao tretirati nekim lekom.Mislim da što se  tiče Vašeg kardiološkog statusa nemate razloga za zabrinutost.