Poštovani doktore,
     obraca Vam se Biljana, imam37 godina. Od pre petnaestak godina non stop imam knedlu u glu ponekad i gušenje i aritmiju i nerevmomeran puls. To se sa godinama pojačalo i postalo moja opsesija. Non stop kada mogu merim puls i slušam srce. Bila sam mnogo puta kod kardiologa i svi su ustanovili da mi je srce zdravo i da može tako da radi. Pijem Presolol i razne lekove za smirenje. Od nedavno pijem Trittiko po jednu trećinu uveče ali još uvek nema boljitka. Krvne analize su u redu. Bila sam i na VMA pre par godina i oni su mi rekli da imam urodjeni beznačajni prolaps v.mitralis i isto rekli da je u redu i propisali malu dozu Presolola i Bromzepama od 3 g. Ovi doktori kažu da je to toliko beznačajno da ga čak i ne vide. Pomozite mi da se rešim ove agonije, molim Vas i da li ima razloga da se plašim?
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Poštovana Biljana, da je bilo neke bolesti, pa valjda bi se za 15 godina pokazao još neki simptom. Ja bih proverio štitastu žlezdu (endokrinolog) i larinks (ORL specijalista), deluje da je osejać knedle u grlu, aritmija i neravnomeran puls manifestacija nečeg drugog. Puno organa može davati srčane smetnje: jednja, želudac, duodenum, pluća, grklja, štitasta žlezda, a da pri tome ne bude nikakve bolesti. Još jednom: 15 godina isti simptom, ne brinite previše.