Poštovani,
    imam 28.g. Prošle godine sam osetio nelagodnosti u grudima, koje su bile praćene napadima panike, gubitka vazduha itd. Bio sam kod kardiologa i nalaz je sledeći: Pluća - normalni disajni šum, na srcu akcija ritmična, tonovi jasni, tihi sistolni šum nad ictusom, TA 110/70mmHg, jetra ne palpira, extrem. Nema edema, ekg sinus ritam 75/min, Eho nalaz:lobalna kontraktilnost uredna bez regionalnih ispada, Perikard b.o., Baloniranje prednjeg miralnog kuspisa. Protoci uredni:MR 2+,AR 0,TR 2+,PR 2+.Holter:Min fr.46/min.,max 125/min.nije bilo poremećaja i značajnije ST devijacije, aritmija extrasistolica. Preporučen mi je Propranolol 40mg četvrtina, Bromazepan, vežbe za kičmu! Nisam ništa uzimao od lekova, i posle tih pregleda bilo je ok, medjutim u zadnjih 3,4 meseca, konstatno poskakivanje srca, kao da udari u zid stomaka, ritam kao da je isti, ali slabije kućne, pa lupi, osećam otkucaje u predelu bradavice, pod pazuhom, bol u grudnoj kosti, koji kad prolazi, zagolica, jednostavno me ta situacija u grudima pomeri, kao da srce nešto zakči. Prilikom fiz.napora ništa ne osećam i imam konstantno zujanje u stopalu! Interesuje me Vaš savet i šta bih trebao da uradim?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Zbunjuje me deo nalaza gde piše da su protoci normalni ali postoji MR 2+ i TR 2+. To ne ide jedno sa drugim. Ponovite EHO srca, moguće je postojanje prolapsa mitralne valvule koje daje ovakve tegobe ali to i dalje ne predstavlja ništa ozbiljno. Da imate organsku bolest, ne biste mogli da izdržite fizičko naprezanje.