Da li je snimanje krvnih sudova, odnosno koronarografija potpuno bezbedna za pacijenta i da li nakon toga pacijent ostaje ostaje u bolnici i koliko?
    Hvala.

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Ispod je tekst iz knjige. Život je malo bezbedniji. Rizik koronarografije je zaista minimalan i u odnosu na korist koju donosi praktično beznačajan. U ceentru gde sam ja načelnik, pacijent ostaje u bolnici 24 sata. RIZIK KATETERIZACIJE SRCA I KORONARNE ANGIOGRAFIJE Mortalitet 0.11% Infarkt miokarda 0.05% Cerebrovaskularni incident 0.07% Aritmija 0.38% Vaskularne komplikacije 0.43% Reakcija na kontrast 0.37% Hemodinamske komplikaije 0.26% Perforacija sr~ane komore 0.03% Ostale komplikacije 0.28% Ukupno major komplikacija 1.70% Ostale komplikacije koje se pominju u literaturi: Vazovagalna reakcija Hipotenzija i anafilaksa Urgentna CABG