Moja mama je imala operaciju srca ASD1995god., dijabetes leči od 2002., sada je na insuli. Pije Presolol 2*50, Monopril1*10, sada joj pritisak varira od 120 do160, a puls varira od 48-90 bez napora. Molim Vaš savet!
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Ni pritisak ni puls nisu nepromenljive konstante već zavise od mnogih unutrašnjih i spoljašnjih faktora. Ako je pritisak češće preko 140 (gornji) nego što je ispod toga, treba korigovati lek ili dozu. Varijacija pulsa od 50 do 90 ne treba da se tretira,