Poštovani doktore,
    Meni treba pojašnjenje. Kada pritisak merim na desnoj ruci rezultat je 154/96 a na levoj 124/66. Koju vrednost treba da uzmem kao merodavnu? Imam 21 godinu.

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Razlika koju opisujete nije baš uobičajena ali kako imate 21 godinu, ja bih niži tretirao kao realniji. Uradite Dopler krvnih sudova jer ima anatomskih varijacija koje mogu davati ove razlike u pritisku. Ne treba na istoj ruci meriti pritisak u razmacija manjim od nekoliko minuta.