Poštovani,
    moja svekrva već 2 godine ima problema sa srcem. Bila je u bolnici, vene oko srca su joj bile zapušene pa je imala 2 male intervencije. Sada joj je malo bolje, na svakih 6 meseci ide na kontrolu kod doktora za srce i obavezno nosi aparat 24h kako bi joj proverili kako joj je sada stanje. Kada je bila u bolnici krvna slika joj nije bila ok tj. gustina krvi pa je na svaki 7 dana vadila krv kako bi joj proverili gustinu. Nekada bi se desilo da je krv previše retka a nekada da je gusta. Pila je odgovarajuće lekove ali nikako gustina nije mogla da bude zadovoljavajuća. Da li to ima neke veze sa srcem ili je to nešto sasvim drugo?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Konkretno Vaše pitanje se odnosi na brzinu koagulacije jer pije lek koji usporava koakulaciju (Farin, Sintrom, Sinkum...). Vrednost stepena koagulacije (INR) ne zavisi od samog srca već od nekih drugih parametara (sintetska funkcija jetre).