Poštovani doktore,
    molim da mi odgovorite - imala sam problema sa hormonima nadbubrežne žlezde i zbog toga su mi izostajale menstruacije, pila sam Prednizon 1god. i regulisala menstrualni ciklus, ali imam česta lupanja srca tj. visok puls 100 u miru, i to obično 7 dana pred ciklus i tada imam velike glavobolje. Doktor mi je rekao da pijem Propranolol a mene interesuje da li da taj lek pijem stalno tj. i kad mi puls normalan ili samo kad je ubrzan, pošto mi se u poslednje vreme dešava da mi je 5 dana normalan a 5 dana ubrzan puls. Imam 34 god i nisam radjala.
    Unapred zahvalna, Ana.

    Odgovoreno: 04. 02. 2009.
    • Uzimajte propranolol (ili neki drugi lek iz grupe beta blokatora) samo onda kada Vam je puls ubrzan. Zbog nekih efekata propranolola mislim da su selektivniji beta blokatori (Concor, Nebilet, Presolol...) bolji izbor.