Imam 58 god. 183cm 70 Kg. Nisam se nikad bavio sportom ali svako veče  trčim i radim gimnastiku.  2004. sam uradio EKG i test opterećenja i kao i uvek su mi kazali da  imam  sportsko srce.  Viđam se sa mlađom damom i osetio sam da ponekad posle odnosa imam jače  lupanje srca i dešavalo mi se da mi malo utrne leva ili desna ruka.  Vadio sam krv i uradio EKG i opet kažu da je sve OK.  Nedavno posle žešćeg sexa počelo me je da boli srce nekoliko dana pa je  prestalo. Posle nedelju dana ista situacija i duži bolovi. Sad više ne  smem  ni da potrčim osim samo malo i izbegavam napore. Prijatelj koji je imao  srčanih problema kaže da mi je to OPOMENA.  Očigledno moram izbegavati žešće napore ali se pitam da li je moguće da  imam nekih zdravstvenih problema. Neprijatno mi je da opet idem kod  lekara.  Novi Sad 58.

    Odgovoreno: 20. 12. 2007.
    •  Tema o kojoj Vi pričate je životna i realna i zaslužuje komentar. Angina  pectoris koja se javlja na psihofizički napor zove se stabilna angina.  Kako je može izazvati fizičko opterećenje (u Vašem slučaju seksualni  odnos), da bi se objektivizirala treba uraditi klasični test opterećenja i  ako on bude negativan kao i pre 3 godine onda ste prilično sigurni da  tegobe koje ste osetili ne pripadaju srcu. Oprez: korišćenje Viagre ili  Cialisa uz organske nitrate (koji se koriste u lečenje angine pectoris)  nije dozvoljeno.Moj savet: obavezno kod kardiologa, Novi Sad ih ima  dovoljno.