Imam 34 god. i od pre dve godine problem sa povremenim  aritmijama.Aritmije  mi se desavaju iznenada/i u mirovanju i u kretanju/ traju par sekundi ili  u  toku par sati se ponavljaju i prodju.Rezultati stitne zlezde,krvna slika  i  EKG su uvek uredu.Pre desetak god.ustanovljeno mi je da sam imala koksaki  virus ali UZ i ostale pretrage posle toga su bile uredu..Imam 15 kg viska  i  molim Vas da mi odgovorite sta bi moglo da bude uzrok ovim  aritmijama/imam  dvoje male dece pa me bas bude malo i strah kada mi se to desi../ i koje  bi  jos pretrage trebala da uradim.Nazalost nikada nisam uspela da bas u  momentu  aritmije radim EKG ili odem do kardiologa jer se sve smiri dok `stignem  na  red`.Hvala Vam unapred na odgovoru........

    Odgovoreno: 20. 12. 2007.
    • Aritmije predstavljaju svako odstupanje od normalnog srčanog (sinusnog)  ritma a mogu se manifestovati kao ekstrasistole (prevremeni udari) ili  kao napadi ubrzanog rada srca (tahikardija). Mladi ste, ne verujem da  postoji bilo kakva patološka osnova koja bi provocirala aritmije.  Eliminišite prvo očigledne a moguće uzroke: gojaznost, boravak u  zagušljivim prostorijama, pušenje...povećajte nivo kretanja i fizičke  aktivnosti.