Imam bolove u predelu leve ruke i žiganje u predelu srca trnjenje leve ruke. Radila sam ultrazvuk srca i dg:Virosis. Pleurodinija.HTA.HLP TH hemomycin cap, Cardiopirin Dilatrend ali meni i dalje nije dobro možete li mi detaljnije nešto reći o ovoj dijagnozi?

    Odgovoreno: 02. 02. 2009.
    • Stvarno mi nije jasno kako se ultrazvukom postavlja dijagnoza Virosis (virusno oboljenje u organizmu). HTA je hipertenzija, HLP je hiperlipoproteinemija (povišene masnoće u krvi). Pleurodinia znači da Vam plućna maramica pravi neke tegobe, verovatno nakon ranije preležane upale pluća sa zahvatanjem plućne maramice. Tegobe koje opisujete su nespecifične i ne liče na srčane tegobe.