Imam 3o godina, već deset godina imam problem sa tahikardijom. Radio sam razne analize da bi mi dijagnoza bila: Arrythmia ES ventricularis et supraventricularis, Sinus tachycardio, Prolaps valv.mitralis grad 1(EHO). Propisan mi je corvitol 50mg, pola tablete mesec dana, a posle jedna četvrtina još mesec dana. I šta onda? Mogu reći da mi je ovaj lek pomogao, ali me interesuje koliko je ozbiljna dijagnoza koju sam naveo, da li mogu normalno da obavljam aktivnosti uključujuci sport...itd?
    Unapred zahvalan. Igor

    Odgovoreno: 02. 02. 2009.
    • Ako sa 30 godina imate prethodnih 10 godina probleme sa tahikardijom, ja bih to vezao pre svega za Vaš habitus i emotivni status, a nikako za neko oboljenje. Bolest bi do sada pokazala patoanatomski supstrat i još neki simptom. Po mom mišljenju slobodno se bavite sportom. Sve te dijagnoze pokazuju da lekari lutaju i da nemaju neku čvrstu osnovu.