U proteklih par meseci mi je izmeren TA 150/100, a pre neki dan mi je lekar izmerio 180/100. I sam lekar je bio svestan da je to malo prevelik pritisak za mene (uplašio sam se više nego što treba, a to mi inače nije mana) ali me je ipak poslao kod kardiologa. Rezultate sam vadio pre tri meseca i trigliceridi su bili duplirani. Juče sam ih vadio ponovo i čekam rezultate. Lekar mi je prepisao enap-hl.
    Da li imam razloga za zabrinutost, malo me to više plaši? Da li se mogu normalno baviti sportom? Igram fudbal jednom nedeljno

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Sve prelp 140/90mmHg je povišen krvni pritisak i treba da se leči. Trigliceridi i njihovo lečenje se neće odraziti na pritisak a treba smanjiti unos tečnosti i soli pre svega. Oborite pritisak i slobodno igrajte fudbal. Ako je potrebno smanjite težinu.