Poštovanje,
    imam 24 godine i dijagnostikovan mi je prolaps mitralne valvule. Doktor mi je propisao da tbl verapamil 3x1, medjutim ja ih nisam mogla piti jer su mi izazivale kašalj svaki put kad bih uzela, trenutno ne koristim ništa za srce.
    Da li mi možete reći koji su to simptomi prolapsa, jer često osjetim jako lupanje srca a nekada imam i tremor cijelog tijela?
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Prolaps mitralne valvule znači da deo jednog ili oba mitralna listića prolabira prema pretkomori u vreme kada bi valvula trebala biti zatvorena. Simptomi su najčešće ubrzan rad srca i ekstrasistole (preskakanje). Bolji izbor leka od verapamila su beta blokatori (male doze).