Imam 25 godina. Kod mene u stanju mirovanja kada ležim frekvenca bude 55 do 60 a kad se vratim na noge poraste do 90-100 i tu ostane većim delom dana. Dal je normalno toliko puls da se promeni u zavisnosti od položaja? Naprimer što duže ležim kad odmaram ili gledam neki film to mi je puls sve veći kad stanem na noge i zna da mi se vrti u glavi prvih par minuta. Radio sam: eho, ekg, stres test, holter, analizu štitne i na virus koksaki. Svi su dobri i uredni jedino na holteru max frekvenca 155 (išao brzo uzbrdo da pomerim auto jer je ulica zaledila) i min 42 dok sam spavao a prosek je 90, imam na još par mesta preko 100 gde ne mogu da se setim šta sam radio.
    Jel taj prosek visok, da li me ugrožava?

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Ne ugrožava Vas ta srednja frekvenca. Kroz evoluciju kod čoveka su se razvili receptori u krvnim sudovima koji reaguju na promenu položaja (i neke druge stimuluse) i koji kori velikog mozga šalju informacije na osnovu kojih se menja frekvenca ili pritisak. Nemojte ustajati naglo pa neće biti vrtoglavice, par sekundi sedenja na krevetu sa nogama koje vise i biće sve u redu.