Imam 37 god petoro dece imam lupanja srca već 15 godi , 1 mesečno ne uvek to mi traje na sat nekad i 6 sati umrem od straha sad počelo preskakanje radila sam preglede sve je O.K. pila sam Propanol Ibrozepan sad Verapamil i Brozepan radi dojenja al kad imam lupanje jako me uplaši počnem da paničim da ću da umrem to bude jako dugo. Moj internista me šalje na psihoterapiju, šta mi savetujete da uradim od nalaza inače posle ovog porodjaja imam 120 kg pritisak 140 / 85 puls u mirnom 120 kad je lupanje 180 zamaram se uplašena možete mi reći koliko je moj život u opasnosti kako da se ponašam kad dobijem lupanja srca. Radila sam ekg pre dva meseca, u redu je, samo aritmija, krvna slika je dobra, holesterol i triglicaridi u redu, šećer i hormoni štitne žlezde u redu mada ću opet sve ponovo da uradim.
    Šta može da bude razlog i da li sam ozbiljno bolesna.
    Hvala vam puno unapred,
    zabrinuta mama.

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • Poštovana, freekvencaa od 120 u miru je vrlo visoka a 180 u napadu zahteva i terapiju. S obzirom da ste radili neka ispitivanja i da su nalazi normalni, možda bi trebalo da Vas pogleda kardiolog koji se bavi elektrofiziologijom. Nema potrebe za panikom ili strahom šta će se desiti u napadu, ali je taj strah veoma teško kontrolisati. Po prestanku dojenja možete uzeti i veće doze lekova. Niste napisali kakav je EKG u napadu, to bi bila korisna informacija i za elektrofiziologa.