Poštovani,
    naime od pre par godina s vremena na vreme imam tahikardiju i ekstrasitole. Moja dijagnoza je neurovegetativna distonija, ali ono što me više zabrinjava je što se pre 3 godine i evo opet pre par dana pri EKG pregledu pojavila blaga depresija u ST segmentu u dijafragmalnim odvodima. Ja nemam nikakvih tegoba osim katkad tahikardije, a zadnje godine pošto su i one redje ne uzimam ni Presolol.
    Moje pitanje je zašto se javlja depresija ST segmenta, koji su mogući uzroci?
    Hvala

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • ST depresija se može javiti i u NVD ali Vam ne mogu odgovoriti bez konteksta Vaših godina, pola, težine, da li je ST depresija značajna. Generalno, označavaa EKG znak angine pectoris ali je specifičnost i senzitivnost umereno velika.