Imam 58 godina i na nedavnom ultrazvucnom pregledu srca ustanovljena je   prisutnost vode u regiji srcane maramice iza zadnjeg zida velicine 4 mm.   Ponovljenim snimkom nakon 3 nedelje utvrdjeno je isto stanje bez uvecanja.   Lekar je preporucio snimanje stitne zlezde i snimak je pokazao da je   stanje   u redu. Koliko je ovo ozbiljno i sta mogu dalje da ocekujem.   Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 07. 12. 2007.
    •       U perikardu (srčanoj maramici) između listova perikarda koji oblažu srce i  perikardnu duplju normalno ima malo tečnosti( par milimetara) koja služi da  smanji trenje između listova perikarda. Interpretacija ovog nalaza mnogo  zavisi i od lekara koji radi pregled a kako veličina izliva miruje na 4mm  mislim da nemate razloga za brigu. Ponovite ultrazvuk srca za 6 meseci.